EMAIL

biuro@afeg.pl

Telefon

+ 48 727 901 266

Adres

ul. 11 Listopada 19,
08-110 Siedlce

Agregaty rezonansowe

Opis agregatu elektrycznego MAGNETOR

Agregat  MAGNETOR MT to zespół urządzeń rezonansowych wykorzystujących pobraną energię z sieci lub energię zgromadzoną w  bateriach, do zabezpieczania sieci przed brakiem prądu odbiorcy przemysłowego. Zespół składa się z zespołu baterii, super kondensatorów, prądnicy, silnika elektrycznego i inwertera.  Prądnica posiada złożony system z uporządkowanym układem magnesów trwałych i cewek. Dodatkowym wyposażeniem jest, inwerter połączony z super kondensatorami i  komputerem sterującym ze specjalnie zaprojektowanym oprogramowaniem służącym do transferowania i dozowania zgromadzonej energii elektrycznej.

Rozruch jest wykonywany w przypadku braku prądu na sieci z pomocą własnych akumulatorów i baterii, aby pomóc silnikowi osiągnąć wymagane obroty. Następnie dzięki super kondensatorom i układowi sterowania napędzany silnik połączony z prądnicą osiąga pełną stabilność i może generować zadaną moc. Prądnica może pracować i utrzymywać obroty niezależnie od wykorzystania mocy agregatu na urządzenia końcowe do wartości w specyfikacji.

Prądnica składa się z 24 magnesów neodymowych i 12 cewek odpowiednio skonstruowanych. Cechą konstrukcyjną, która umożliwia wydajne  wykorzystanie  zgromadzonej energii w bateriach i akumulatorach, jest precyzyjne ustawienie kątowe cewek i magnesów w układzie tarczowym doładowujące energię do baterii przez co jesteśmy w stanie wydłużyć czas pracy agregatu.

Dlaczego wytwarza się dużo mocy i nie ma ona wpływu na zwiększone obciążenie i długość pracy agregatu?

Stosując zgromadzoną energię i napędzając silnik stałoprądowy połączony z specjalnie zaprojektowaną prądnicą, poprawiliśmy wydajność wykorzystania energii z zespołu prądotwórczego MAGNETOR. Wykorzystując odpowiedni system zarządzania energią i rozwiązania dostępne na rynku takie jak, super kondensatory jesteśmy w stanie wytworzyć dużą moc przy niskich stratach energii w porównaniu z standardowymi bankami energii.

Ile godzin sprzęt może pracować nieprzerwanie?

Agregat rezonansowy może pracować tak długo dopóki jest dostępna energia z baterii lub z sieci z której jest zasilany silnik napędzający prądnicę. Czas pracy agregatu do wymaganego serwisu to 8000 Mth.

Jaki jest cykl życia zespołu prądotwórczego?

Według naszych obliczeń będzie trwać co najmniej 200 000 godzin pracy. Jeśli konserwacja jest wykonywana regularnie i należycie, agregat może pracować przez nieokreślony czas. Materiały eksploatacyjne to między innymi , łożyska, elektronika sterująca, inwerter.

Jaki hałas generuje agregat?

Poziom hałasu w stanie pracy sięga 50-65 dB, w razie potrzeby klient może zamówić specjalną osłonę obudowy do 45 dB.

Czy urządzenie jest bezpieczne dla ludzi ?

Jak każde inne urządzenie elektryczne, agregat rezonansowy przejdzie testy bezpieczeństwa w celu uzyskania niezbędnych pozwoleń i zaświadczeń.

Czy agregat się grzeje?

Agregaty elektryczne MAGNETOR MT maj zastosowane chłodzenie powietrzem i nie wymagają wyłączania po dłuższym czasie pracy.

Po co mi baterie dostarczone w zestawie z agregatem rezonansowym?

Jedną z zalet agregatu elektrycznego MAGNETOR jest to, że są zaprojektowane i wyposażone w baterię opartą o super kondensator i akumulatory żelowe lub kwasowe. Baterie pozwalają na wykorzystanie zmagazynowanej energii przy szczytowych obciążeniach sieci przekraczającą moc dostępną z agregatu MAGNETOR, aby mieć zapas energii w takich momentach.

Dlaczego są stosowane super kondensatory?

W dzisiejszych czasach wykorzystanie super kondensatorów rewolucjonizuje rynek energii . Dzięki ich zaletom można wytworzyć dużą moc w krótkim czasie przez ogromną ilość cykli rozładowujących. Dlatego też stosujemy je jako bufor energii dla klienta aby zwiększyć efektywność przekazywania zgromadzonej energii .

Główne zalety stosowanych super kondensatorów serii XRL

Jaki rodzaj agregatu elektrycznego potrzebuje do zasilania urządzeń rezonansowych w mojej firmie

Przydział mocy w firmie zazwyczaj określa maksymalną moc jaka jest potrzebna aby w pełni zasilić obiekt lub obiekty. Wstępnie tą wartością można się kierować przy doborze agregatu elektrycznego . W przypadku firm posiadających taryfy C bez licznika mocy chwilowej  zalecamy wykonanie pomiaru mocy aby jednoznacznie określić zapotrzebowanie na moc. Większość przeciętnych małych domów i gospodarstw rolnych może obsługiwać elementy w firmie przy użyciu agregatu o mocy od 5 do 15kW

Informacja o mocy  z rachunku energii elektrycznej.

Czy agregat rezonansowy jest bezpieczny i nie wydziela szkodliwych substancji.

Agregat rezonansowy MAGNETOR MT nie wydziela szkodliwych aerozoli ani substancji gazowych.   A chłodzenie odbywa się powietrzem .

Efektywna praca

8000 godzin do konserwacji

Cykl życia

co najmniej 25 lat

Cykl życia

co najmniej 25 lat

Coroczna konserwacja

kontrola / wymiana materiałów eksploatacyjnych

Wytwarzanie ciepła

nieistotne przy chłodzeniu wewnętrznym

Zezwolenia prawne

Znaki CE I deklaracje zgodności są wykonywane pod każdy model

Zakres temperatur pracy

z obudową żaroodporną do 70 ° C dla krajów gorących, z obudową odporną na zimno do -40 ° C

Gwarancja

25 lat Gwarancji na prądnice ( układ wytwarzający prąd) 5* lat inwerter 1 rok mechanicznej gwarancji (łożyska) 2 lata silnik napędowy 10 lat super kondensatory

Serwis w Twojej okolicy

Serwis w ciągu 72h
Na terenie całej Polski